cincoterra.pl

Zdrowy styl życia

Jak powstrzymać wypadanie włosów
Uroda

Jak powstrzymać wypadanie włosów – 4 skuteczne sposoby?

Wypadanie włosów, nie zdarza się wyłącznie starszym, ale również tym młodszym. Wiele osób zastanawia się, jak powstrzymać wypadanie włosów, gdyż nie jest to nic prostego. Przyczyny wypadania włosów, również nie są do końca znane, wiec ciężko zapobiegać tej dolegliwości. Czasami wypadanie włosów jest skutkiem niedoborów w naszym organizmie, czasami na takie problemy ma wpływ zła pielęgnacja. Sprawdź sposoby jak zapobiegać tej dolegliwości. 

Jak powstrzymać wypadanie włosów dzięki odpowiedniej diecie?

Wiele osób zastanawia się dlaczego włosy wypadają, natomiast nie zastanawia się nad tym co trafia na jego talerz. Przyczyna wypadania włosów, może tkwić w nieprawidłowej diecie. Brak mikroelementów oraz odpowiednich substancji może doprowadzić do nadmiernej utraty kosmyków. Zbyt intensywne odchudzanie oraz dieta uboga w ważne składniki odżywcze może powodować utratę włosów, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Dieta przeciw wypadaniu włosów powinna składać się z dużej ilości cynku, żelaza, potasu oraz witamin A. Do tego warto włączyć do swojej diety produkty bogate w kwasy tłuszczowe oraz witaminy B, C oraz D. Poza tym do jadłospisu warto dodać wątróbkę, jaja, różne rodzaje kasz oraz orzechy. Dodatkowo warto spożywać dużej ilości owoców. Takie produkty pozytywnie wpłyną na kondycję włosów. 

Wypadanie włosów — dobór odpowiedniej pielęgnacji i suplementów 

Nieodpowiednia pielęgnacja może doprowadzić do nadmiernego wypadania włosów. Używanie zbyt wielu produktów do pielęgnacji włosów, może mieć całkiem inny efekt od zamierzonego. Żeby powstrzymać nadmierne wypadanie włosów, dobrze zastosować delikatne szampony, które usuwają zanieczyszczenia, jednocześnie nie podrażniając skóry głowy. Takimi szamponami są odżywiające oraz szampony repair. 

Kolejnym sposób, który chroni przed wypadaniem włosów to odpowiednia suplementacja. Za pomocą diety trudno będzie dostarczyć wszystkich składników odżywczych, dlatego warto brać witaminy na zniszczone włosy. Dobrze dobrane suplementy wpłyną również na porost włosów oraz lepsze ukrwienie skóry głowy. Witaminy na włosy to przede wszystkim skrzyp polny, tran, cynk. W wielu aptekach mamy do wyboru różne witaminy do włosów zniszczonych i osłabionych, a także mnóstwo tabletek na włosy. Przy zakupie takich suplementów warto kierować się składem danego produktu. Polecanym suplementem jest kerabione. 

Nadmierne wypadanie włosów – naturalne maseczki

Zdrowe włosy można osiągnąć przy pomocy naturalnych produktów. Jest to sposób, który pomagał kobietom kilka lat wstecz. Naturalne maseczki mają za zadanie zapobiegać wypadaniu włosów. Dzięki stosowaniu naturalnych produktów, zadbamy również o lśniące włosy. Naturalna kuracja wzmacnia włosy i ułatwia rozczesywanie, więc warto ją zastosować na sobie. Kolejnym plusem takich maseczek jest to, że w łatwy sposób można je przygotować. Najpopularniejsze naturalne maseczki, możemy wykonać z produktów dostępnych w naszej lodówce. Takich jak :

  • Żółtek jaj oraz miodu,
  • siemienia lnianego,
  • awokado i jogurtu naturalnego,
  • czosnku,

Jak powstrzymać wypadanie włosów, ziołami? 

Napary ziołowe również mogą zahamować wypadanie włosów. Do tego zioła pobudzają wzrost włosów oraz sprawiają, że są one bardziej lśniące. Jednak, żeby kuracja dała rezultaty, należy ją stosować przez dłuższy czas. Zioła można wykorzystać jako płukanki, szampony oraz do picia. Na wypadające włosy warto użyć: skrzyp polny, pokrzywę, brzozę, dziurawiec zwyczajny i wiele innych. Stosowanie tych ziół przez co najmniej dwa tygodnie da widoczne efekty na ich wypadanie. 

witaminy do włosów zniszczonych i wypadających