cincoterra.pl

Zdrowy styl życia

Kolagen do picia
Uroda

Kolagen do picia. Jakie ma właściwości i zalety ?

Co to jest kolagen?

Kolagen to białko występujące w skórze, kościach, ścięgnach, więzadłach i chrząstkach. Stosowany jest głównie w przemyśle kosmetycznym, aby skóra wyglądała młodziej i zdrowiej.

Kolagen jest od dawna stosowany jako naturalny sposób na przyśpieszenie gojenia się ran i pomoc w złagodzeniu bólu stawów. Uważa się również, że kolagen może pomóc w redukcji zmarszczek i blizn.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych form suplementów kolagenowych, takich jak proszek, płyn, kapsułki lub żele. Najczęściej stosowaną formą jest proszek, który zwykle dodaje się do koktajlu, miesza z wodą lub posypuje na wierzch jedzenia. Niektórzy uważają, że płynne suplementy są łatwiejsze do strawienia, dlatego warto wybrać kolagen do picia.

Korzyści z picia kolagenu

Niektóre z korzyści płynących z przyjmowania suplementów kolagenowych to to, że mogą one pomóc w utrzymaniu zdrowia stawów i kości, mogą zmniejszyć ból stawów, wspierać elastyczność skóry, a nawet przyspieszać gojenie się ran. Suplementy kolagenowe nie są zalecane dla osób z zaburzeniami krzepnięcia lub jeśli przyjmują leki przeciwzakrzepowe, takie jak warfaryna. Jedno z badań wykazało, że codzienne przyjmowanie suplementu kolagenowego przez co najmniej sześć tygodni może zniwelować ból stawów u pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów i to znaczenie.

5 najważniejszych korzyści z przyjmowania pokarmów bogatych w kolagen

Kolagen to białko występujące w organizmie, które jest niezbędne dla zdrowej skóry i włosów. Pomaga w ich wzroście i naprawie. Kolagen można również znaleźć w kościach, chrząstkach, ścięgnach, więzadłach i naczyniach krwionośnych.

Pokarmy bogate w kolagen to: kurczak, ryby, jajka, wołowina czy wieprzowina

Korzyści wynikające ze spożywania pokarmów bogatych w kolagen są następujące:

1) poprawia elastyczność i jędrność skóry;

2) poprawia jakość włosów;

3) poprawia zdrowie stawów;

4) zmniejsza stan zapalny;

5) wspomaga zdrowe trawienie;

Który rodzaj produktu zawiera najwięcej kolagenu?

Kolagen to białko, które nadaje strukturę naszemu organizmowi. Jest to również główne białko w naszej skórze, włosach, paznokciach i kościach. Występuje w dużych ilościach w większości rodzajów mięsa, takich jak wołowina i kurczak o czym wspominaliśmy powyżej. Natomiast nie musisz pozyskiwać kolagenu tylko i wyłącznie z żywności. Na rynku dostępne są produkty kolagenowe w różnej postaci. Istnieje wiele różnych rodzajów suplementów kolagenowych: proszek, płyn, tabletki, kapsułki itp. Kolagen można także znaleźć w produktach takich jak: żelowe misie bez żelatyny lub koktajle bogate w kolagen, kosmetyki takie jak szminki zawierające kolagen, produkty medyczne takie jak kremy na stawy zawierające kwas hialuronowy, który jest rodzajem naturalnego kolagenu lub produkty higieny osobistej, takie jak pasta do zębów, która zawiera fosforan wapnia, który jest inną formą naturalnego kolagenu. Warto wiedzieć, że najlepszą formą kolagenu jest kolagen do picia, ponieważ jest najlepiej przyswajalny.