cincoterra.pl

Zdrowy styl życia

Koreańska pielęgnacja. Koreańska pielęgnacja twarzy krok po kroku. Koreańska pielęgnacja twarzy.
Pielęgnacja Uroda Zdrowie

Koreańska pielęgnacja – poznaj sekrety urody koreanek

Koreańska pielęgnacja twarzy zyskała na popularności już kilka lat temu gdy świadomość kobiet na ten temat cyklicznie wzrastał. Od wieków wiadomo, że koreanki cieszą się młodym wyglądem przez długi czas. Na przestrzeni lat powstało wiele innowacyjnych produktów, ekstraktów oraz esencji, które bez wątpienia korzystnie wpływają na urodę koreanek. Jaki zatem jest sekret ich zdrowego i młodego wyglądu?

Koreańska pielęgnacja twarzy krok po kroku

Do Europy koreańska pielęgnacja twarzy dotarła za pomocą Charlotte Cho, której książka “Sekrety urody koreanek” podbiła serca kobiet. Autorka przede wszystkim usystematyzowała wiedzę na temat pielęgnacji i podzieliła je na 10 etapów. Jak zatem wygląda koreańska pielęgnacja twarzy krok po kroku?

 1. KROK PIERWSZY – DEMAKIJAŻ – Tę czynność należy podzielić na dwa kroki. Demakijaż okolic oczu i ust oraz właściwy demakijaż twarzy. Okolice oczu i ust możemy zmyć płynem micelarnym, a na całą twarz nałożyć produkt na bazie oleju który dokładnie zmyje pozostałości makijązu i rozpuści krem z SPF.
 2. KROK DRUGI – ŻEL/PIANKA – Mycie twarzy za pomocą produktu na bazie wody. Jest to właściwe oczyszczenie skóry, które daje pewność, że resztki makijażu i zanieczyszczeń zostaną usunięte.
 3. KROK TRZECI – PEELING – Wykonanie zabiegu peelingu oczyszcza skórę i pozbywa się martwego naskórka. Peeling oczyszcza ujścia gruczołów łojowych zapewniając lepsze działanie składników aktywnych w następnych krokach.
 4. KROK CZWARTY- TONIK – Użycie toniku z pewnością przywróci odpowiednie dla skóry pH. Dzięki niemu przyswajalność następnych produktów będzie ułatwiona.
 5. KROK PIĄTY – ESENCJA – Esencja to produkt często pomijany w hierarchii pielęgnacyjnej. Esencja to zazwyczaj mocniejszy tonik lub lżejsze serum. W koreańskiej pielęgnacji ten produkt dodatkowo wspomaga nawilżenie, daje rozświetlenie i efekt mokrej skóry.
 6. KROK SZÓSTY – SERUM – To produkt, który posiada największe stężenie składników aktywnych. Jego działanie wybiera się na podstawie konkretnych potrzeb skóry.
 7. KROK SIÓDMY – MASKA W PŁACHCIE – Fenomen działania maski w płachcie polega na tym, że zwilżona twarz wchłania skuteczniej składniki aktywne i jest o wiele lepiej nawilżona.
 8. KROK ÓSMY – KREM POD OCZY – Profilaktyczne działanie jest w Korei na pierwszym miejscu. Na delikatnej i wrażliwej skórze wokół oczu pojawiają się pierwsze zmarszczki. Warto pomyśleć o wprowadzeniu kremu pod oczy w młodym wieku.
 9. KROK DZIEWIĄTY – KREM NAWILŻAJĄCY – Ten krok zamyka wszystkie nawilżające etapy pielęgnacji. Krem dzięki zawartym emolientom zamyka barierę ochronną skóry i przeciwdziała utracie wilgoci.
 10. KROK DZIESIĄTY – KREM Z FILTREM UV – Słońce ma na skórę destrukcyjny wpływ i wiedzą o tym również Koreańczycy. Krem z fotoochroną przeciwdziała starzeniu się skóry, powstawaniu oparzeń posłonecznych oraz przebarwień

  Jaka dobra maseczka do twarzy? Sprawdź!
Koreańska pielęgnacja. Koreańska pielęgnacja twarzy krok po kroku. Koreańska pielęgnacja twarzy.

Koreańska pielęgnacja twarzy – czy wszystkie etapy są ważne?

Nie każdy z nas ma czas, siłę oraz chęć by wstać godzinę wcześniej rano i wykonać czynności pielęgnacyjne. Czasem w biegu nie każdy ma czas zjeść śniadanie, a co dopiero umyć twarz, nałożyć serum oraz krem. Czy koreańska pielęgnacja twarzy krok po kroku jest skuteczna, gdy jest wykonywana codziennie? Wiadome jest, że nawet same Koreanki nie stosują zawsze wszystkich dziesięć kroków. koreańska pielęgnacja twarzy i jej nowoczesna filozofia polega na tym, żeby każdy dobrał coś dla siebie spośród tych dziesięciu kroków. Należy pamiętać, że codzienne oczyszczanie, tonizowanie, nawilżanie oraz używanie ochrony przeciwsłonecznej to absolutna podstawa. Dodawanie produktów takich jak serum, peeling czy maska w płachcie zależy tylko i wyłącznie od chęci i preferencji. Cery tłuste polubią się z częstszym złuszczaniem i peelingowaniem, a cery suche z esensją oraz mocno nawilżającym serum. Ważne jest, aby nie popadać w panikę i zachować zdrowy rozsądek.