cincoterra.pl

Zdrowy styl życia

sposoby na podrażnienia skóry po depilacji
Uroda

Sprawdzone sposoby na podrażnienia skóry po depilacji

Depilacja to zabieg, w wyniku którego dość często dochodzi do podrażnień skórnych. Zaczerwienie, swędzenie skóry, a nawet bolesne krosty po goleniu to główne ich objawy. Najczęściej pojawiają się one u osób, które mają skórę wrażliwą, ale nie jest to regułą. Jak skutecznie radzić sobie są z tego rodzaju problemami skórnymi? Jakie środki złagodzą podrażnienia po goleniu?

Tępa maszynka- najczęstszy przyczyna podrażnień skórnych

Przyczyn podrażnień skórnych pojawiających się po zabiegu depilacji może być wiele. Najczęstszą z nich jest jednak nadmiernie zużyta maszynka do golenia. Jej tępe ostrze nie jest bowiem w stanie dokładnie ściąć wszystkich włosków. Kiedy próbujemy je zgolić, zaczynamy mocniej dociskać maszynkę. Kolejne próby ich usunięcia powodują mikrourazy skórne, a to najprostsza metoda do powstania nieprzyjemnych podrażnień skórnych.

Brak odpowiedniej higieny

Nie tylko tępa maszynka powoduje podrażnienia po goleniu. Brudne, niezdezynfekowane narzędzia do depilacji, a także niezachowanie właściwych standardów higieny podczas tego zabiegu są równie częstą przyczyną pojawienia się nieprzyjemnych dolegliwości. Swędzenie i zaczerwienie skóry, bolesne otarcia i drobne krosty po goleniu to najczęstsze z nich. Należy więc pamiętać, że depilację zawsze należy poprzedzić myciem skóry, a maszynkę po użyciu dokładnie umyć i zdezynfekować. To z pewnością zminimalizuje ewentualne podrażnienia po goleniu.

Odpowiednia pielęgnacja skóry po goleniu

Wśród wielu przyczyn, które powodują podrażnienia po goleniu, jest nieodpowiednia pielęgnacja skóry. Nadmiernie przesuszona wykazuje bowiem znacznie większą skłonność do podrażnień. Kiedy więc zdecydujemy się na depilację, zadbajmy o odpowiednią kondycję skóry. Sudocrem to środek, który nie tylko skutecznie łagodzi podrażnienia po goleniu, ale przede wszystkim właściwie zadba o skórę.

Sudocrem – zastosowanie

Sudocrem Expert nie jest zwykłym kremem do pielęgnacji skóry. To wyrób medyczny, który znajduje bardzo szerokie zastosowanie. W swoim składzie zawiera między innymi lanolinę. Tworzy ona na powierzchni skóry warstwę ochronną i w ten sposób skutecznie zabezpiecza ją przed nadmiernym przesuszeniem. Jednak jedną z najważniejszych substancji zawartych w preparacie jest tlenek cynku. Substancja ta pomaga łagodzić podrażnienia skórne. Ma również właściwości antyseptyczne i antybakteryjne. Sudcrem to wyjątkowo efektywny w działaniu krem na odparzenia. Znajduje także wiele innych zastosowań:

  • łagodzi objawy pieluszkowego zapalenia skóry
  • minimalizuje podrażnienia skóry po goleniu i depilacji
  • leczy drobne zadrapania i otarcia
  • zabezpiecza obrzeża ran

Preparat jest również polecany do zabezpieczania odleżyn, doskonale wspomaga również leczenie trądziku. Łagodzi też świąd po ukąszeniu owadów. Nie ma drugiego tak wszechstronnego w działaniu specyfiku, jak Sudocrem. Zastosowanie znajduje przy odparzeniach, ale także w przypadku innych problemów skórnych.

Sudocrem – skuteczny środek na podrażnienia po goleniu

Depilacja to zabieg, w wyniku którego mogą pojawić się na skórze rozmaite podrażnienia. Najczęściej jest to świąd i zaczerwienienie. Często też pojawiają się drobne krosty po goleniu. Na szczęście są skuteczne metody, aby szybko pozbyć się tego rodzaju problemów skórnych. Sudocrem na odparzenia to preparat, który błyskawicznie łagodzi podrażnienia skórne spowodowane depilacją czy też goleniem. Regeneruje skórę, niweluje świąd i sprawia, że zaczerwienia i krostki powstałe na skutek golenia szybko znikają. Jest to jeden z najskuteczniejszych preparatów stosowanych po zabiegach depilacji.

Jak uniknąć podrażnień skóry po depilacji?

Aby zapobiec podrażnieniom skórnym po goleniu, po każdym zakończonym zabiegu należy sięgnąć po Sudocrem. Zastosowanie tego preparatu jest najlepszym sposobem, aby uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości, jakie mogą się pojawić po depilacji. Niewielką ilość preparatu należy delikatnie wmasować w skórę, aż do momentu wchłonięcia się kremu. Środek ma właściwości antyseptyczne i antybakteryjne, skutecznie zapobiega podrażnieniom, a co najważniejsze łagodzi te, które się pojawiły.

Wysoka skuteczność, szybkie efekty

Podrażnienia skórne po goleniu czy depilacji mogą się pojawić nawet wtedy, kiedy zachowujemy najwyższe standardy higieny i używamy odpowiednich przyborów. Można jednak szybko się ich pozbyć. Sudocrem jest preparatem, który wykazuje wysoką skuteczność działania, Szybko usuwa zaczerwienienia, otarcia i inne problemy skórne, jakie zwykle pojawiają się po depilacji. Już po pierwszym zastosowaniu daje się zauważyć widoczną poprawę, Krem należy jednak wmasowywać w skórę codziennie, aż do ustąpienia objawów.