cincoterra.pl

Zdrowy styl życia

Sanatorium Ustroń
Lifestyle

Sanatorium Ustroń – wypoczynek dla całej rodziny

Sanatorium Ustroń jest wspaniałym miejscem na wypoczynek oraz sprawdza się jako ośrodek rehabilitacyjny dla osób w różnym wieku. Goście mogą skorzystać z wielu pakietów, zarówno leczniczych jak i wypoczynkowych oraz odchudzających. Po tak aktywnym oraz relaksującym wypoczynku powrót do codziennych wyzwań będzie znacznie łatwiejszy.

Sprawdź, jakie turnusy rehabilitacyjne są dostępne w uzdrowisku w Ustroniu.

Turnusy odchudzające Ustroń – przyjemny sposób na zwalczanie otyłości

Turnusy odchudzające stają się coraz bardziej popularne, zwłaszcza wśród osób, które chcą zadbać również o odpoczynek od codzienności. W ofercie znajdują się weekendowe oraz tygodniowe pobyty, z wieloma atrakcjami. Goście mogą korzystać m.in. z zajęć aqua aerobiku oraz aqua dance oraz saun suchej i mokrej. Do dyspozycji osób przyjeżdżających na pobyty odchudzające są także kijki nordic walking, salka fitness z rowerkami stajconarnymi oraz bieżniami i grota solna. Każdy z gości ma zapewnioną indywidualną analizę składu masy ciała, wraz z ważeniem oraz konsultację dietetyczną. W trakcie turnusu serwowana jest zdrowa i niskokaloryczna dieta, pełna świeżych warzyw oraz owoców.

Sanatorium Ustroń to wspaniałe miejsce do rozpoczęcia swojej przygody z wysiłkiem fizyczny oraz zmiany stylu życia na zdrowszy.

Turnusy rehabilitacyjne Ustroń dla osób w każdym wieku

Sanatorium Ustroń to nie tylko wczasy odchudzające, ale również bardzo komfortowe turnusy rehabilitacyjne, nastawione na indywidualną pomoc dla osób z problemami bólowymi oraz po wypadkach komunikacyjnych. To nowoczesne metody leczenia bólu oraz rehabilitacji układu ruchu. W ramach leczenia dostępna jest m.in. nowoczesna terapia PST, której celem jest pobudzenie zdolności regeneracyjnych chrząstki poprzez pole elektromagnetyczne. Jest odpowiednia przy artrozie stawów dużych oraz dyskopatii. Zabiegi rehabilitacyjne poprzedza indywidualna konsultacja z lekarzem, który bada każdego pacjenta oraz zleca mu terapię na czas pobytu.

W ramach turnusów rehabilitacyjnych leczymy schorzenia z zakresu ortopedii, neurologii, onkologii, cukrzycy oraz innych. Popularne są również turnusy po przebyciu COVID-19.

W ramach turnusu goście mogą korzystać z zabiegów fizykalnych, masaży leczniczych oraz odnowy biologicznej. Dostępny jest również nowoczesny, kryty basen oraz sauny, w tym łaźnia parowa.

Turnusy rehabilitacyjne Ustroń to również możliwość skorzystania z zajęć z aqua aerobiku oraz wypożyczenia kijków do nordic walking. Taka terapia ruchowa działa bardzo pozytywnie na stan zdrowia osoby po przebytej chorobie. Pozwala również wrócić szybko do równowagi psychofizycznej.

Sama miejscowość, w której znajduje się sanatorium obfituje w ciekawe miejsca i trasy spacerowe. To tylko niektóre atrakcje, jakie oferuje Ustroń – noclegi znajdują się w nowoczesnym i komfortowym budynku. Do dyspozycji gości przeznaczonych jest aż 42 pokoi z widokiem na góry, z prywatną łazienką oraz wygodnymi łózkami. Przy obiekcie znajduje się także parking dla wczasowiczów.

Materiał zewnętrzny