cincoterra.pl

Zdrowy styl życia

laminacja włosów w domu
Zdrowie

Laminacja włosów w domu – jak to wygląda w praktyce?

Coraz więcej pań interesuje się rozmaitymi zabiegami na włosy, które przyczyniają się do tego, że są odżywione, lśniące i piękne. Nie każda z kobiet wie, że wiele z dobrych zabiegów można wykonać we własnym domu przy pomocy produktów, które zazwyczaj znajdują się w kuchni. Jednym z najpopularniejszych zabiegów, który w ostatnim czasie cieszy się ogromnym powodzeniem jest laminacja włosów. Na czym polega ten zabieg? Co jest do niego potrzebne? Jak go wykonać we własnym domu? Podpowiedź po niżej.

Laminacja włosów w domu – co warto o niej wiedzieć?

Panie bardzo często szukają w internecie sprawdzonych rozwiązań, które mają przyczynić się do tego, że ich włosy będą piękne, lśniące i zdrowe. Jak się okazuje w praktyce, na spokojnie we własnym domu przy pomocy produktów, które bardzo często znajdują się w kuchni, można wykonać świetny pielęgnacyjny zabieg na włosy. Warto spróbować laminacji żelatyną, gdyż efekt takiego zabiegu jest porównywany do bardzo drogich zabiegów, które można wykonać w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Zarówno właścicielki krótkich, jak i długich włosów, blondynki i brunetki będą zadowolone, gdyż ich włosy będą zupełnie inne po takiej kuracji.

Kto powinien zdecydować się na taki zabieg?

Panie, które mają włosy z rozdwojonymi odżywkami, suche, zniszczone i całkowicie pozbawione blasku, powinny jak najszybciej spróbować laminacji włosów w domu. Już po pierwszej kuracji można bowiem zauważyć, że włosy są lśniące, świetnie się układają i do tego pięknie wyglądają. Wystarczy mieszanka, w której głównym składnikiem jest żelatyna, by zregenerować i odżywić włosy na całej długości. Gładką masę należy rozprowadzić na włosach i odczekać przynajmniej kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt minut. Efekt jest widoczny od razu.

Efekt po zabiegu

Panie bardzo często inwestują w drogie kosmetyki do włosów. Niektóre kobiety kupują nawet profesjonalne kosmetyki w dużych salonach fryzjerskich, licząc na to, że ich włosy będą wyglądać tak samo, jak po wizycie u fryzjera. Nie zawsze drogie kosmetyki przyczyniają się do wyjątkowego efektu. Laminacja włosów w domu sprawi, że włosy będą błyszczeć, nie będą się puszyć oraz będą miękkie i przyjemne w dotyku. Już po kilku takich kuracjach można zauważyć, że włosy lepiej się układają. Do tego, nie widać na nich rozdwojonych końcówek. Panie powinny jednak wiedzieć, że taka laminacja nie wystarcza na zbyt długo. Warto więc powtarzać taki zabieg przynajmniej dwa, trzy razy w miesiącu, by móc cieszyć się pięknymi włosami. Taki zabieg z pewnością będą pochwalać fanki naturalnych kosmetyków do włosów.

magazynapetyt.pl