cincoterra.pl

Zdrowy styl życia

Jak sprawić, by wyglądać dobrze bez makijażu?
Uroda

Jak sprawić, by wyglądać dobrze bez makijażu?

Wiele kobiet nie wyobraża sobie swojej codzienności bez wykonywania makijażu, co może być uciążliwe, a także negatywnie wpływać na skórę czy rzęsy. W takim przypadku warto postarać się po prostu o to, by nie musieć go stosować, przynajmniej w codziennych sytuacjach.

Po pierwsze – skóra

Stan cery zdecydowanie ma najważniejszy, kluczowy wpływ na wygląd twarzy, a także jest bardzo ważny dla ogólnego wizerunku człowieka. Z tym zaś wiele osób ma problem – większość pań nie jest zadowolona z wyglądu swojej cery, wobec czego stosują podkłady, pudry i korektory, co może ją wysuszać, a nawet przyspieszać jej starzenie, a poza tym jest zwyczajnie kłopotliwe. By móc cieszyć się piękną cerą, można i trzeba zrobić wiele. Szczególnie częstym problemem są niedoskonałości takie jak zaskórniki i pryszcze, które, co ciekawe, nierzadko powstają na skutek właśnie stosowania kosmetyków kolorowych, zwłaszcza ciężkich, tłustych i zatykających pory. Już samo odstawienie makijażu może więc pomóc. Poza tym warto stosować kremy antybakteryjne oraz matujące (gdyż przetłuszczanie ma niebagatelny wpływ na powstawanie niedoskonałości) – dzięki tym ostatnim też skóra nie będzie brzydko się błyszczeć. Niezbędne jest też stosowanie odpowiednio dobranej pielęgnacji – niewskazane jest stosowanie produktów tłustych, ale i wysuszających, na przykład na bazie alkoholu.

Co z przebarwieniami?

Nierównomierny koloryt skóry to jeden z ważniejszych powodów, dla których dziewczyny i kobiety sięgają zwłaszcza po podkłady. Rozwiązaniem jest zaś stosowanie kremów wybielających, najlepiej z apteki. Często zawierają one złuszczające kwasy, na przykład owocowe, a więc substancje wykorzystywane w salonach kosmetycznych do zabiegu usuwania przebarwień. Pomocne będzie też częste wykonywanie peelingu.
Bardzo ważne jest też, by zapobiegać kolejnym przebarwieniom. Koniecznie trzeba zatem na dzień stosować krem z silnym filtrem – przez cały rok, nie tylko latem, a także nawet w pochmurne dni, gdyż niekorzystne promieniowanie przenika przez chmury.

Co z oprawą oczu?

Kobiety zastanawiające się, jak dobrze wyglądać bez makijażu, z pewnością martwią się wyglądem swych wypłowiałych brwi, a także słabych, krótkich rzęs, przez które ich powieki bez zastosowania tuszu są „łyse”. O oprawę oczu warto zadbać za pomocą dobrych odżywek, które nie tylko wydłużą, wzmocnią i zagęszczą włoski, ale też przyciemnią je, a efekt ten będzie widoczny już po kilku użyciach. Doskonale będzie też ufarbować brwi i rzęsy za pomocą henny.