Jak sprawić, by wyglądać dobrze bez makijażu?

0
191
Jak sprawić, by wyglądać dobrze bez makijażu?

Wiele kobiet nie wyobraża sobie swojej codzienności bez wykonywania makijażu, co może być uciążliwe, a także negatywnie wpływać na skórę czy rzęsy. W takim przypadku warto postarać się po prostu o to, by nie musieć go stosować, przynajmniej w codziennych sytuacjach.

Po pierwsze – skóra

Stan cery zdecydowanie ma najważniejszy, kluczowy wpływ na wygląd twarzy, a także jest bardzo ważny dla ogólnego wizerunku człowieka. Z tym zaś wiele osób ma problem – większość pań nie jest zadowolona z wyglądu swojej cery, wobec czego stosują podkłady, pudry i korektory, co może ją wysuszać, a nawet przyspieszać jej starzenie, a poza tym jest zwyczajnie kłopotliwe. By móc cieszyć się piękną cerą, można i trzeba zrobić wiele. Szczególnie częstym problemem są niedoskonałości takie jak zaskórniki i pryszcze, które, co ciekawe, nierzadko powstają na skutek właśnie stosowania kosmetyków kolorowych, zwłaszcza ciężkich, tłustych i zatykających pory. Już samo odstawienie makijażu może więc pomóc. Poza tym warto stosować kremy antybakteryjne oraz matujące (gdyż przetłuszczanie ma niebagatelny wpływ na powstawanie niedoskonałości) – dzięki tym ostatnim też skóra nie będzie brzydko się błyszczeć. Niezbędne jest też stosowanie odpowiednio dobranej pielęgnacji – niewskazane jest stosowanie produktów tłustych, ale i wysuszających, na przykład na bazie alkoholu.

Co z przebarwieniami?

Nierównomierny koloryt skóry to jeden z ważniejszych powodów, dla których dziewczyny i kobiety sięgają zwłaszcza po podkłady. Rozwiązaniem jest zaś stosowanie kremów wybielających, najlepiej z apteki. Często zawierają one złuszczające kwasy, na przykład owocowe, a więc substancje wykorzystywane w salonach kosmetycznych do zabiegu usuwania przebarwień. Pomocne będzie też częste wykonywanie peelingu.
Bardzo ważne jest też, by zapobiegać kolejnym przebarwieniom. Koniecznie trzeba zatem na dzień stosować krem z silnym filtrem – przez cały rok, nie tylko latem, a także nawet w pochmurne dni, gdyż niekorzystne promieniowanie przenika przez chmury.

Co z oprawą oczu?

Kobiety zastanawiające się, jak dobrze wyglądać bez makijażu, z pewnością martwią się wyglądem swych wypłowiałych brwi, a także słabych, krótkich rzęs, przez które ich powieki bez zastosowania tuszu są „łyse”. O oprawę oczu warto zadbać za pomocą dobrych odżywek, które nie tylko wydłużą, wzmocnią i zagęszczą włoski, ale też przyciemnią je, a efekt ten będzie widoczny już po kilku użyciach. Doskonale będzie też ufarbować brwi i rzęsy za pomocą henny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here