cincoterra.pl

Zdrowy styl życia

co na zniszczone włosy
Zdrowie

Co na zniszczone włosy – sprawdzone domowe sposoby

Jeśli włosy są suche i matowe, ich końcówki są rozdwojone, a do tego łatwo się łamią a ich ułożenie stanowi ogromne wyzwanie, trudno o lepszy dowód na to, że są naprawdę zniszczone. Przywrócenie ich do idealnego stanu nadal jest możliwe, musimy jednak liczyć się z tym, że nie osiągniemy tego celu już po zastosowaniu jednego zabiegu. Co zatem zastosować na zniszczone włosy, aby je odmienić?

Co niszczy włosy?

Profilaktyka zawsze jest tańsza niż leczenie, jeszcze przed przystąpieniem do zabiegów ratujących włosy warto więc zastanowić się nad tym, co doprowadziło do ich zniszczenia. Przeważnie kluczem jest pielęgnacja niedopasowana do rodzaju włosów, winny może być jednak również brak odpowiedniego nawilżania oraz tendencja do częstego i bardzo ścisłego ich wiązania. Włosy nie lubią także mrozu, wiatru i intensywnego słońca, nie służy im też dieta bogata w tłuszcze. Zniszczyć mogą je także zabiegi kosmetyczne wykonywane z wysoką częstotliwością zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z farbowaniem i rozjaśnianiem. Pewną ostrożność należy zachować sięgając po suszarkę, prostownicę oraz lokówkę. Niskiej jakości sprzęt często osłabia włosy.

Co na zniszczone włosy – domowe sposoby

Nawet najlepszy szampon z odżywką może okazać się niewystarczający, gdy nasze włosy są zniszczone. Nie oznacza to jednak, że nie mamy żadnych szans na uporanie się z tym problemem. Pomóc mogą zwłaszcza maski i płukanki. Można je dostać dziś w każdej drogerii, skład większości pozostawia jednak nieco do życzenia. Zniszczonym włosom należy się naprawdę staranna pielęgnacja, warto więc pomyśleć o kosmetykach przygotowywanych w domowym zaciszu.
Bardzo prosta do wykonania jest, między innymi, maseczka proteinowa. Niezbędne jest w jej wypadku żółtko jaja kurzego, sok z połówki cytryny oraz kilka kropel oliwy. Maskę należy nałożyć na włosy, trzymać pod czepkiem co najmniej 30 minut, a następnie starannie spłukać ciepłą wodą. Już po kilku powtórzeniach można będzie zauważyć pierwsze widoczne rezultaty. Niezwykle skuteczna jest także maska z połówki banana i awokado oraz trzech łyżek mleka polecana osobom, których włosy są wyjątkowo zniszczone. Doskonałym rozwiązaniem jest też silnie odżywcza maska na bazie oleju, kefiru oraz drożdży spożywczych wysoko ceniona także przez te osoby, którym marzą się rosnące szybciej włosy. Samodzielnie można też wykonać maskę z czarnej rzepy. Wystarczy zetrzeć warzywo na tarce o średnich oczkach, a następnie – odcisnąć z niego sok. Efekt końcowy z pewnością nie rozczaruje.

Przeczytaj więcej na biubiu.pl