cincoterra.pl

Zdrowy styl życia

modne grzywki
Zdrowie

Modne grzywki – jak je dobrać do kształtu twarzy?

Grzywka jest modna już od wielu lat. Warto jednak pamiętać, że przede wszystkim należy rodzaj grzywki dobrać do kształtu twarzy, a dopiero w drugiej kolejności kierować się modą. Jak wyglądają modne grzywki w tym sezonie?

Grzywka francuska

Jednym z najmodniejszych cięć w tym sezonie jest grzywka francuska. Jest to proste cięcie. Trzeba jednak pamiętać, że modne grzywki w stylu francuskim nie mogą być grube i bujne. Wprost przeciwnie! Grzywka jest delikatna i roztrzepana. Fryzura wygląda elegancko, stylowo, ale jednocześnie jest roztrzepana i nonszalancka. Wygląda jakby rosła swobodnie, a jej właścicielka nigdy nie zaglądała do fryzjera.

Grzywka francuska najlepiej wygląda z włosami długimi i półdługimi. Pasuje kobietom o okrągłej, owalnej lub kwadratowej twarzy. Z tej fryzury powinny zrezygnować jednak panie, które mają niskie czoło lub szczupłą brodę.

Grzywka francuska sprawia wrażenie frywolnej. Jest to propozycja idealna dla pań, które nie lubią spędzać długich godzin przed lustrem.

Grzywka na boki

Grzywka na boki to niezwykle modne uczesanie. Jest to również świetny sposób dla tych pań, które do tej pory miały grzywkę, a teraz chcą z niej zrezygnować. Grzywka zaczesana na boki nie będzie rzucała się w oczy. Włosy mogą swobodnie rosnąć.

Modne grzywki na boki pasują do każdego kształtu twarzy. Powinny ich unikać wyłącznie panie, które mają słabe, cienkie włosy. Trzeba pamiętać, że pasma przeznaczone na grzywkę odejmą objętości fryzurze. Jest to zabieg, który sprawi, że ilość włosów jeszcze się zmniejszy.

Grzywka na boki sprawdza się przy każdej długości włosów. Będzie świetnie wyglądała zarówno przy włosach krótkich, średnich, jak i długich. Warto pamiętać, że długość grzywki również może być bardzo zróżnicowana. W zależności od potrzeby może sięgać do oczu lub być znacznie dłuższa.

Grzywka prosta

Jest to kolejny rodzaj grzywki, który kobiety noszą bardzo chętnie. Trzeba jednak pamiętać, że jest to fryzura, w której najpiękniej będą wyglądały panie o twarzy trójkątnej lub w kształcie serca. Prosta grzywka poszerza twarz więc nie powinny jej nosić kobiety, które mają kwadratowy kształt szczęki.

Modne grzywki na prosto mogą mieć długość do brwi, ale również mogą je zasłaniać. W ostatnim czasie coraz popularniejsza jest bardzo krótka prosta grzywka, która odsłania czoło. Jest to fryzura, która podkreśla pociągłe rysy twarzy.

Bardzo często panie słyszą, że grzywkę mogą nosić wyłącznie kobiety, które mają wysokie czoło. Nie jest to prawda. Trzeba jedynie pamiętać, że grzywka musi być dostosowana do kształtu twarzy. W prawidłowo dobranej grzywce wszystkie kobiety mogą wyglądać atrakcyjnie.

Przeczytaj więcej na spadental.pl