cincoterra.pl

Zdrowy styl życia

Jak pozbyć się toksyn z organizmu?
Zdrowie

Jak pozbyć się toksyn z organizmu?

Wysoki rozwój cywilizacji sprawia, że toksyny są obecnie wszędzie – w powietrzu, wodzie i glebie, a więc także w pokarmach. Do czynienia ma więc z nimi każdy człowiek. Organizm na ogół dobrze radzi sobie z ich neutralizowaniem i wydalaniem, szczególnie gdy stosuje się odpowiednią dietę i dużo pije, ale czasem może dojść do ich skumulowania. Prowadzi to do obciążenia organów wewnętrznych, w wyniku czego działają one gorzej, skutkuje osłabieniem, a nawet odbija się na wyglądzie, zwłaszcza na skórze, włosach i paznokciach. Jak walczyć z tym zjawiskiem?

Łatwe oczyszczanie

Oczyszczanie organizmu z toksyn i wspieranie ich wydalania nie jest trudne, nie trzeba też podejmować szczególnych działań. Oczywiście gdy organizm jest mocno zakwaszony lub chce się przeprowadzić radykalną kurację, nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować na przykład krótką dietę detoksykacyjną czy nawet głodówkę oczyszczającą bądź sięgnąć po odpowiednie środki. W większości przypadków jednak nie jest to konieczne. Ważne jest przede wszystkim to, by dużo pić, gdyż toksyny wydalane są z moczem. Można przy tym sięgnąć po środki moczopędne lub zioła sprzyjające wydalaniu nadmiaru wody, jak pokrzywa, zielona herbata czy mniszek lekarski. Zioła te zwykle można znaleźć w specjalnych preparatach na oczyszczenie. Doskonale działa też zwykły ogórek, z którego można przyrządzać oczyszczające koktajle, jak również natka pietruszki. Warto też zastosować zdrową dietę, bogatą w warzywa i owoce.

Specjalne środki

Gdy chce się radykalnego oczyszczenia, bo na przykład odczuwa się silne osłabienie i istnieją podejrzenia, że przyczyną tego są skumulowane toksyny, można sięgnąć po suplementy diety z apteki. Działanie oczyszczające mają różne produkty, jak młody zielony jęczmień czy szczególnie znana z takich właściwości alga chlorella. Sięgnąć można po tabletki lub proszki, z których przyrządza się oczyszczające koktajle. Dobrym wyjściem będą też specjalne tabletki na oczyszczenie, które zawierają kompleks składników, jak powyższe, ale też zioła moczopędne oraz składniki poprawiające funkcjonowanie wątroby, gdyż to właśnie ten organ jest odpowiedzialny za neutralizację toksyn.

Przyda się też… sauna

Ponieważ toksyny wydalane są nie tylko z moczem, ale też z potem, doskonałym uzupełnieniem kuracji dla osób zastanawiających się, jak pozbyć się toksyn, będą wizyty w saunie. Nie bez przyczyny mówi się, że korzystanie z niej oczyszcza, a także widocznie wpływa na poprawę kondycji skóry – chodzi właśnie o usunięcie z organizmu metali ciężkich, a także szkodliwych produktów ubocznych przemiany materii.