cincoterra.pl

Zdrowy styl życia

bob z grzywką na bok
Zdrowie

Modny i uniwersalny bob z grzywką na bok

Bob z grzywką na bok to bardzo uniwersalna fryzura, która jest polecana zarówno dla włosów cienkich, jak i grubych. Pasuje ona do wielu typów urody oraz daje ogromne możliwości stylizacyjne.

Z czego wynika popularność tego typu strzyżenia?

Jak wspomniano powyżej, bob z grzywką na bok to niezwykle popularna i uniwersalna fryzura, która pasuje nie tylko do wielu rodzajów włosów, ale również różnorodnych typów urody. Dobrze wykonane cięcie sprawia, że włosy układają się samoistnie bez konieczności ich żmudnej i długiej stylizacji.

Czym cechuje się tego typu strzyżenie?

Klastyczny bob to cięcie, w przypadku którego linia włosów sięga do okolicy żuchwy. Ten sam bob z grzywką na bok to fryzura, która wprowadza powiew nowoczesności. Co ważne, tego typu strzyżenie może być wykonywane zarówno w przypadku włosów grubych, jak i cienkich, a z jego uroków mogą korzystać kobiety o bardzo odmiennych typach twarzy. Co ważne, podczas tego typu strzyżenia należy wykonywać tak zwane stopniowanie. Dzięki niemu włosy się zdecydowanie lepiej układają i wyglądają bardziej naturalnie. Taka fryzura nie wymaga żmudnej i wielogodzinnej stylizacji oraz sprawia wrażenie czesanej wiatrem. Tak ostrzyżone włosy sprawiają, że twarz wygląda młodziej, a usta, oczy i kości policzkowe są ładnie podkreślone.

Dla kogo polecane są fryzury z przedziałkiem po boku?

Klastyczny bob może być nieco zmodyfikowany poprzez zastosowanie asymetrii. W tym przypadku przedziałek powinien być wykonany z boku, a włosy ścięte do linii brody. Tego typu fryzura jest polecana przede wszystkim dla kobiet o podłużnej twarzy, ponieważ nadaje jej prawidłowe proporcje. Niemniej jednak z jej walorów mogą korzystać również panie o innych typach twarzy.

W jaki sposób należy pielęgnować i modelować tak cięte włosy?

Jak wspomniano powyżej, tego typu dobrze wykonane strzyżenie nie wymaga nadmiernej stylizacji. Może ona obejmować stosowanie kosmetyków, które zwiększają objętość włosów oraz produktów służących utrwaleniu fryzury. Należy jednak pamiętać, że ich nadmiar nie jest polecany, a fryzura powinna wyglądać bardzo naturalnie. Pielęgnacja włosów jest w tym przypadku bardzo istotna. Należy bowiem wspomnieć o tym, że jedynie zdrowe i odżywione włosy będą się ładnie układały oraz dobrze prezentowały. W celu poprawy lub utrzymania dobrej kondycji włosów warto wykorzystywać godne polecenia szampony, które dopasowane są do danego typu włosów oraz ich potrzeb. Poza tym, zabiegi pielęgnacyjne powinny obejmować aplikację odżywek do włosów. Włosy nie powinny być również narażone na przesuszanie i zbyt wysokie temperatury podczas stylizacji. Aby ograniczyć ryzyko uszkodzenia włosów, należy stosować wówczas odpowiednie produkty ochronne.

Przeczytaj więcej na piastowskakorona.pl