cincoterra.pl

Zdrowy styl życia

Picie wody a cellulit - czyli o najtańszym sposobie na pozbycie się pomarańczowej skórki
Zdrowie

Picie wody a cellulit – czyli o najtańszym sposobie na pozbycie się pomarańczowej skórki

Cellulit jest zmorą wielu kobiet w różnym wieku. Dotyczy zarówno młodych i szczupłych dziewcząt, jak i dojrzałych kobiet z nadwagą. Cellulit to stan, kiedy na skórze pojawiają się grudki i nierówności przypominające skórkę pomarańczy. Przyczyną jest nierównomiernym rozłożenie komórek tłuszczowych. Zaburzony metabolizm sprawia, że komórki tłuszczowe zaczynają w niektórych miejscach rozrastać się bardziej, w innych mniej. Sprawia to wrażenie nieprzyjemnych „grudek” pod skórą. Cellulit najczęściej pojawia się na udach, brzuchu oraz pośladkach i przyczynia się do nieestetycznego wyglądu i wielu kompleksów. Na cellulit najbardziej narażone są osoby, który znajdują się pod silnym działaniem hormonów: w trakcie dojrzewania czy ciąży. Ale nie tylko hormony mają znaczenie, dużo większy wpływ na powstawanie cellulitu ma nasz styl życia: brak ruchu, mało snu, nadmiar cukru i soli w diecie, nieregularne posiłki, zbyt duży stres, małe nawodnienie czy brak aktywności fizycznej.

Obecnie w ofercie wielu gabinetów medycyny estetycznej można znaleźć rożne zabiegi pozwalające zredukować lub całkowicie pozbyć się cellulitu. Są one jednak bardzo drogie i wcale nie dają gwarancji uwolnienia się od tej nieestetycznej skórnej przypadłości. Jest jednak jeden o wiele tańszy sposób, który może zdziałać cuda. Mowa o wodzie. Picie wody a cellulit to powinna być najczęściej wyszukiwana fraza przez osoby szukające pomocy na forach medycznych czy internetowych.

Jak picie wody wpływa na cellulit?

Jak wiadomo odpowiednie nawodnienie organizmu jest kluczowe dla naszego organizmu. Woda ma dobroczynne właściwości, pomaga usunąć nadmiar komórek tłuszczowych oraz toksyn z naszego organizmu, ujędrnia nasze ciało o sylwetkę oraz pomaga również stracić zbędne kilogramy, co przy walce z cellulitem ma ogromne znaczenie.

Czy rodzaj wody ma znaczenie?

Badania naukowe pokazują, że w walce z cellulitem najlepsze efekty ma woda o odczynie zasadowym i o niskim składzie mineralnym. Wody wysoko zmineralizowane, gazowane, mogą przyczynić się do zakwaszenia organizmu. Woda o pH powyżej 8,0 jest idealna do zwalczania pomarańczowej skórki. Należy pić minimum 1,5l wody dziennie, choć w walce z cellulitem zaleca się nawet do 2,5l dziennie.

Oczywiście samo picie wody nie zagwarantuje sukcesu, trzeba stosować zbilansowaną dietę bogatą w witaminy i składniki odżywcze, uprawiać sport, wysypiać się, unikać wszelkich używek lub zredukować je do minimum. Woda potrafi zdziałać cuda w walce z pomarańczową skórką, ale tylko pod warunkiem, że tryb życia również będzie właściwy i zgodny z tym, czego potrzebuje nasz organizm.