cincoterra.pl

Zdrowy styl życia

Skuteczne sposoby na szybkie opalanie
Uroda

Skuteczne sposoby na szybkie opalanie

Opalona skóra wygląda zdecydowanie atrakcyjnie, prezentuje się zdrowo, a nawet sprawia, że ciało wydaje się szczuplejsze, taki wygląd latem jest więc bardzo pożądany. Nikt nie chce jednak cieszyć się nim dopiero pod koniec letniej pory, każdy pragnie osiągnąć pożądany stopień opalenizny jak najszybciej, by móc zachwycać nią w letnich stylizacjach. Jak zapewnić sobie szybkie opalanie?

Suplementy diety lub dieta

Przygotowując się do wakacji albo po prostu do sesji opalania, warto zacząć już wcześniej stosować suplementację preparatami z beta-karotenem. W aptekach czy drogeriach znaleźć można nawet specjalne specyfiki stworzone z myślą o osobach, które chcą cieszyć się piękną opalenizną uzyskaną w krótkim czasie. Produkty te obiecują szybsze uzyskanie głębszej opalenizny, a także, co istotne, przedłużają jej trwałość. Dbają też o skórę, by zachować ją w dobrej kondycji. Alternatywą dla takich produktów jest wzbogacenie diety w beta-karoten, czyli przede wszystkim chrupanie marchewki. Już ona sama, jedzona przez dłuższy czas, może sprawić, że skóra zyska ładny, złocisty koloryt.
Wadą powyższych rozwiązań jest jednak fakt, że, stosując je, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Zaleca się, by wdrożyć je na 3 miesiące przed rozpoczęciem sezonu opalania. Gdy pożądane są szybsze sposoby na szybkie opalanie, warto sięgnąć przede wszystkim po kosmetyki.

Preparaty przyspieszające opalanie

Pojawiają się one na półkach razem z kremami do opalania, odróżniając się od nich zwykle ciemniejszym, brązowym opakowaniem. Można je znaleźć pod różnymi nazwami – przyspieszacze opalania czy boostery, czasem nawet mają w nazwie słowo „turbo”. Najlepsze preparaty z tej kategorii nawilżają i zmiękczają skórę, ale trzeba pamiętać, że takie produkty zwykle nie zapewniają ochrony przeciwsłonecznej, gdyż wyklucza się ona z szybkim opalaniem. Trzeba zatem uważać, by nie doszło do poparzenia słonecznego, co muszą zwłaszcza na uwadze mieć osoby mające do tego skłonności.

Domowe metody na szybkie opalanie

Alternatywą dla specjalnych kosmetyków przyspieszających pojawianie się opalenizny są wszelkie tłuste balsamy czy kremy, a także bardzo dobrze działająca oliwka. Jest ona tym bardziej godna polecenia, że nie wchłania się w skórę lecz zostawia na niej tłusty, lśniący film, od którego promienia słońca odbijają się mocniej, efekt opalania jest więc silniejszy. Z podobnego względu skutecznie działa też zwykła woda – można się nią polewać lub spryskiwać. Promienie słońca przechodzą przez jej cząsteczki, gwarantując silny efekt.