cincoterra.pl

Zdrowy styl życia

Domowe spa dla dłoni - sposób na piękną i zdrową skórę
Pielęgnacja

Domowe spa dla dłoni – sposób na piękną i zdrową skórę

W dzisiejszych czasach dłonie nie mają lekko. Często myjemy ręce oraz dezynfekujemy mocnymi środkami. Mróz również nie sprzyja dłoniom. W efekcie skóra dłoni jest wysuszona, popękana i zrogowaciała. Jak zaaranżować domowe spa dla dłoni, które poprawi ich wygląd?

Kąpiel dłoni

Domowe spa dla dłoni powinnyśmy rozpocząć od kąpieli w dobrze dobranej miksturze. W zależności od komplikacji, z jakimi się borykamy należy dobrać kąpiel, która pomoże pozbyć się problemu.

Kąpiel z mlekiem i rumiankiem nawilża i odżywia skórę dłoni. Mleko podgrzewamy do temperatury przyjemnej dla dłoni, a następnie mieszamy z naparem z rumianku. Proporcje powinny być 1:1.

Dla dłoni, które mają nieestetyczne przebarwienia najskuteczniejsza będzie kąpiel cytrynowa. Do ciepłej wody należy dodać sok z jednej cytryny i dokładnie wymoczyć ręce. Po kąpieli nie tylko przebarwienia będą złagodzone, ale również poprawi się napięcie skóry.

Kąpiel w siemieniu lnianym zregeneruje mocno zniszczone i wysuszone dłonie. Napar przygotowujemy z 2 łyżek siemienia lnianego, które gotujemy w 1 litrze wody. Po wystudzeniu kąpiel jest gotowa.

Każda kąpiel, nie zależnie od problemów oraz używanych specyfików powinna trwać nie mniej niż 20 minut. Jest to czas niezbędny, by preparaty mogły zacząć działać na skórę.

Peeling – niezbędny rytuał

Bardzo ważnym elementem domowego spa dla dłoni jest pozbycie się starego, zniszczonego naskórka. Warto do zabiegu wykorzystać produkty, które znajdują się w każdej kuchni. Cukier, sól, płatki owsiane czy fusy z kawy to popularne produkty, które idealnie sprawdzą się jako peeling dłoni.

Produkty należy wymieszać z oliwą z oliwek i intensywnie wetrzeć w dłonie. Peeling ujędrni skórę, poprawi jej koloryt oraz ukrwienie.

Maseczka dla dłoni

Domowe spa dla dłoni zakończymy nałożeniem maseczki, która należy trzymać na rękach nie krócej niż 15 minut. Na ręce należy nałożyć rękawiczki jednorazowe lub zawinąć je w folie. Warto również nałożyć bawełniane rękawiczki, które ogrzeją ręce.

Maseczka z białkiem kurzym nawilża i wygładza skórę. Mieszamy je z oliwa z oliwek i nakładamy na skórę. Białko dostarczy skórze protein i ma działanie wygładzające i napinające.

Maseczka z miodu pozwoli nawilżyć skórę, należy jednak uważać, gdyż miód jest uczulający i nie każdy może go używać.

Najprostsza jest maseczka z oliwy z oliwek. Jest bogata w witaminy z grupy E oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Dzięki oliwie skóra będzie nawilżona, miękka i gładka.

Domowe spa dla dłoni to zabiegi, które w znacznym stopniu poprawią kondycję naszej skóry. Jednocześnie jest są to przyjemne zabiegi, które pozwolą odprężyć się w długie, zimowe wieczory.