cincoterra.pl

Zdrowy styl życia

Jak schudnąć z ud?
Dieta

Jak schudnąć z ud?

Wyszczuplanie konkretnych partii ciała jest zdecydowanie trudniejsze niż ogólne odchudzanie. Kiedy ma się tendencje do odkładania się tłuszczyku na przykład na udach, może się okazać, że w trakcie odchudzania chudną inne części ciała, nawet nadmiernie, a ta, którą chce się wyszczuplić, pozostaje bez zmian. Na szczęście są różne sposoby, by sobie z tym radzić.

Ćwiczenia na określone partie ciała

W sieci bez trudu można znaleźć opisy ćwiczeń czy filmiki prezentujące, jak należy ćwiczyć, by spalić tłuszcz z ud. Warto się do nich zastosować, ponieważ ogólne, znane ćwiczenia czy nawet bieganie mogą przynieść skutek odwrotny do zamierzonego, tj. wzmocnić mięśnie tej partii ciała, przez co co prawda zmniejszy się ilość tkanki tłuszczowej, ale też wyrobione mięśnie uda będą jeszcze bardziej masywne. Takie zjawisko często można zauważyć u kobiet-sportowców i zdaniem wielu osób nie jest to zbyt kobiece. Trzeba zatem odpowiednio dobrać ćwiczenia, które pozwolą spalać tłuszcz, ale jednocześnie nie wpłyną na nadmierne rozwinięcie mięśni.

Ujędrniające, antycellulitowe kosmetyki

Wiele osób wątpi w ich skuteczność, ale na pewno warto spróbować, szczególnie gdy chodzi o preparaty mocno chłodzące lub chłodzące, które pobudzają krążenie krwi i limfy. Warto przy tym stosować je na sposób stosowany w salonach kosmetycznych, czyli, dla zintensyfikowania ich działania, owijać ciało folią. Tzw. bodywrapping podnosi skuteczność działania kosmetyków do tego stopnia, że czasem już po pierwszym zabiegu można zauważyć, że skóra stała się jędrniejsza. To zaś wpływa nie tylko na zmniejszenie cellulitu, ale też objętości ud, tym bardziej, że jędrna skóra sprawia, iż ciało jest bardziej zwarte, a więc po prostu szczuplejsze – nawet gdy nie widać ubytku wagi. Doskonale podziałają też inne triki wyszczuplające, jak stosowanie naprzemiennych ciepłych i zimnych pryszniców czy masaży, na przykład z użyciem specjalnego masażera. Na najlepsze efekty można przy tym liczyć, jeśli zastosuje się kilka metod jednocześnie i będzie w tym bardzo sumienną.

Specjalistyczne zabiegi

Doskonałym rozwiązaniem dla kobiet zastanawiających się, jak schudnąć z ud, będą też specjalne zabiegi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Chodzi tu nie tylko o najbardziej radykalne wyjście, jakim jest odsysanie tłuszczu, czyli liposukcja, ale też mniej inwazyjne i tańsze zabiegi. Może to być na przykład lipoliza iniekcyjna, różnego rodzaju masaże, na przykład podciśnieniowy, bańką chińską, endermologia czy ujędrniające zabiegi wykorzystujące podczerwień.