cincoterra.pl

Zdrowy styl życia

Jak zrzucić zbędne kilogramy bez wysiłku?
Dieta

Jak zrzucić zbędne kilogramy bez wysiłku?

By pozbyć się nadwagi, zwłaszcza niewielkiej, wcale nie trzeba od razu podejmować wielkich wyrzeczeń, związanych z forsownym wysiłkiem fizycznym oraz stosowaniem restrykcyjnej diety. Na początek wystarczy wprowadzić do swojego życia niewielkie modyfikacje, a dopiero kiedy to nie pomoże, można sięgnąć po bardziej radykalne rozwiązania.

Dużo pij

Specjaliści żywienia i lekarze powtarzają tę zasadę jak mantrę, ale wciąż niewiele osób się do niej stosuje. Ma to sens w wielu aspektach, choćby z tego powodu, że dobrze nawodniony organizm lepiej działa, także jeśli chodzi o trawienie i usuwanie toksyn, ważne dla szczupłej sylwetki. Na tym jednak nie koniec w kontekście odchudzania. Picie, nawet czystej wody, pomaga zniwelować uczucie głodu, w efekcie czego można zjeść mniej. Niekaloryczne napoje, takie jak niesłodzone koktajle owocowe czy warzywne, mogą przy tym nawet zastąpić posiłek. Jeśli przy tym doda się do nich na przykład błonnik w proszku, l-karnitynę czy podobny składnik, wsparcie odchudzania będzie jeszcze większe.

Triki w czasie gotowania

Pomóc w utracie zbędnych kilogramów mogą nie tylko konkretne diety, ale też sztuczki pomagające „odchudzić” codzienne posiłki. Są one łatwe do zastosowania, a przy tym pozwalają nie rezygnować w pełni z lubianych przez siebie pokarmów, a jedynie nieco je zmienić. Jakie to zasady? Między innymi zamiana smażenia na zdrowsze formy obróbki termicznej, jak pieczenie czy gotowanie – szczególnie polecane jest gotowanie na parze. Czerwone mięso wystarczy zamienić na białe, tłuszcze zwierzęce, jak smalec i masło, na roślinne, a słodycze – na bakalie i suszone owoce. Zamiast chipsów i paluszków można chrupać zdrowe orzechy, a napoje gazowane zamienić na wodę bez gazu i niesłodzone soki. Nie są to wielkie wyrzeczenia, zaś skutki, jakie dadzą, z pewnością będą ogromne.

Ruch każdego dnia

Podobnie niewielkie modyfikacje można zastosować jeśli chodzi o aktywność fizyczną, niezbędną kiedy chce się schudnąć. Osoby zastanawiające się, jak zrzucić zbędne kilogramy, często myślą, że będą musiały 3 razy w tygodniu chodzić na fitness lub wylewać siódme poty na siłowni, gdy tymczasem wystarczy zapewnić sobie codzienną dawkę ruchu. Jak? Zamiast jeździć samochodem na niewielkie odległości – chodzić pieszo lub jeździć na rowerze. Wchodzić po schodach zamiast jeździć windą. Doskonale będzie też każdego dnia spacerować, jeździć na rowerze czy uprawiać inny sport, który sprawia przyjemność, np. grać z rodziną w badmintona. Skutki da nawet praca w ogródku – każdy ruch jest lepszy niż leżenie na kanapie!