cincoterra.pl

Zdrowy styl życia

Fajne i szybkie fryzury do pracy
Zdrowie

Fajne i szybkie fryzury do pracy.

Nie od dziś wiadomo, że mimo tego, iż długie włosy cieszą oko, to jednak wymagają one wielu wyrzeczeń. Ich pielęgnacji i czesaniu trzeba często poświęcić wiele wysiłku. Przy szybkim trybie życia, każda kobieta chce wyjść z domu z nienagannym uczesaniem mimo małej ilości czasu do dyspozycji. Jakie są więc sposoby na fajne szybkie fryzury do pracy?

Jaki typ fryzury w pracy?

Uczesanie, na które warto się zdecydować udając się do pracy czy szkoły powinno być przede wszystkim eleganckie, ale przy tym także proste, aby ich wykonywanie nie zajmowało zbyt dużo czasu. By wyglądać schludnie i profesjonalnie, najlepiej zdecydować się też na klasyczne fryzury, które również mogą być bardzo efektowne i zrobić niemałe wrażenie na otoczeniu. Nie da się ukryć, że największy wybór mają w tej kwestii osoby o długich włosach, na których można przeprowadzić dużo więcej kombinacji, aniżeli krótkich.

Klasyczny kok

Jest to fryzura znana każdej kobiecie, która idealnie sprawdzi się dla tych, które nie przepadają za sytuacją, gdy włosy opadają i przeszkadzają podczas wykonywania pracy. Ciągłe poprawianie niesfornych kosmyków może bywać strasznie denerwujące, a przy tym także rozpraszające. Upięcie idealnego koka na początku wydaje się trudne, jednak z czasem szybko można nabrać praktyki.

Ponadczasowy warkocz

Jest to zdecydowanie fryzura modna od wielu długich lat. Jej uczesanie zajmuje bardzo mało czasu, dlatego można pozwolić sobie na nie podczas porannego szykowania do pracy. Wraz z nabraniem doświadczenia można także zacząć eksperymentować z trudniejszymi wersjami tej fryzury, jakimi są warkocz francuski czy holenderski. Uczesanie to na pewno będzie bardzo oryginalne i efektowne.

Koński ogon

Ze wszystkich przedstawionych fryzur, ta zdecydowanie należy do najszybszych. Związanie włosów w kucyk zajmuje dosłownie krótką chwilę, a może prezentować się równie profesjonalnie co inne, zajmujące dużo więcej czasu, fryzury. Warto przy tym jednak pamiętać, aby do związania włosów używać minimalistycznej gumki. To sprawi, że kucyk będzie dużo bardziej estetyczny.

Messy bun

Inną efektywną fryzurą będzie także messy bun, która ostatnio stała się bardzo popularna. Jest to metoda, która wykorzystuje dwie gumki i polega na zaczesaniu wszystkich włosów tak, jak do wysokiego kucyka oraz związaniu ich na czubku głowy. W tym celu można również pochylić się w taki sposób, aby zwisały one swobodnie w dół. Tego typu fryzura jest szybka do wykonania i na pewno idealnie sprawdzi się przy pełnieniu zawodowych obowiązków, przy tym także świetnie się prezentując.