cincoterra.pl

Zdrowy styl życia

Jak przedłużyć trwałość makijażu?
Zdrowie

Jak przedłużyć trwałość makijażu?

Makijaż to świetny sposób na ukrycie mankamentów twarzy i podkreślenie jej atutów, a także ogólne zwiększenie swojej atrakcyjności. Może on jednak dobrze spełniać swoją rolę tylko wtedy, gdy jest nienaganny, a rozmazany wygląda fatalnie. Jak uchronić się przed tym zjawiskiem?

Używaj wysokiej jakości kosmetyków

Chyba każda malująca się kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że lepsze kosmetyki, znanych marek, odznaczają się wyższą jakością i przez to lepszą trwałością. Ich wyższe ceny zniechęcają do zakupu, ale warto przekalkulować – takie produkty wystarczają na dłuższy czas, choćby dlatego, że można stosować je rzadziej, a już najważniejsze jest to, że gwarantują piękny wygląd. Dobry podkład nie będzie zostawiał śladów na telefonie, tusz – kruszył się i osypywał na policzki, a cień – zbierał w załamaniu powieki. Oczywiście dotyczy to produktów, które nie są przeterminowane – po terminie przydatności do użycia bowiem nawet najdroższy kosmetyk najlepszej firmy prawdopodobnie straci swoje właściwości.

Tłusta skóra = mniej trwały makijaż

Na tłustej lub skłonnej do przetłuszczania się skórze makijaż trzyma się krócej, trzeba zatem zapewnić sobie jej zmatowienie. Można to zrobić na różne sposoby: zastosować matujący krem pod makijaż, matującą bazę, czy też postawić na matujące kosmetyki do makijażu – podkład i puder. W przypadkach silnie przetłuszczającej się skóry można zastosować różne opcje jednocześnie, ale też nie można z tym przesadzić. Zbyt silne zmatowienie wysuszy skórę, co sprawi, że, broniąc się przed tym, przetłuści się ona jeszcze mocniej. Nakładając takie preparaty, warto pamiętać o wszystkich miejscach, także powiekach czy okolicach pod brwiami. Dobrym rozwiązaniem jest także stosowanie bibułek matujących, na przykład w czasie imprezy. Pozwalają one uniknąć zwarzenia się podkładu.

Makijażowe triki

Osoby zastanawiające się, jak przedłużyć trwałość makijażu, mogą też spróbować innych rozwiązań, jak:

– odciśnięcie pomalowanych ust w chusteczkę i pokrycie ich kolejną warstwą szminki – zwiększy to trwałość makijażu ust,

– używanie konturówki do ust – zapobiegnie rozmazywaniu się pomadki czy błyszczyka,

– oprószenie powiek podkładem – przedłuży trwałość cieni,

– spryskanie umalowanej twarzy wodą termalną.

Kiedy zaś potrzebne jest zaawansowane działanie, bo na przykład szykuje się wielogodzinna impreza, można zakupić w drogerii specjalny preparat – utrwalacz makijażu. Ma on postać sprayu, którym spryskuje się całą, umalowaną twarz, znacznie wydłużając trwałość wszystkich zastosowanych kosmetyków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *