cincoterra.pl

Zdrowy styl życia

Jak przedłużyć trwałość makijażu?
Zdrowie

Jak przedłużyć trwałość makijażu?

Makijaż to świetny sposób na ukrycie mankamentów twarzy i podkreślenie jej atutów, a także ogólne zwiększenie swojej atrakcyjności. Może on jednak dobrze spełniać swoją rolę tylko wtedy, gdy jest nienaganny, a rozmazany wygląda fatalnie. Jak uchronić się przed tym zjawiskiem?

Używaj wysokiej jakości kosmetyków

Chyba każda malująca się kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że lepsze kosmetyki, znanych marek, odznaczają się wyższą jakością i przez to lepszą trwałością. Ich wyższe ceny zniechęcają do zakupu, ale warto przekalkulować – takie produkty wystarczają na dłuższy czas, choćby dlatego, że można stosować je rzadziej, a już najważniejsze jest to, że gwarantują piękny wygląd. Dobry podkład nie będzie zostawiał śladów na telefonie, tusz – kruszył się i osypywał na policzki, a cień – zbierał w załamaniu powieki. Oczywiście dotyczy to produktów, które nie są przeterminowane – po terminie przydatności do użycia bowiem nawet najdroższy kosmetyk najlepszej firmy prawdopodobnie straci swoje właściwości.

Tłusta skóra = mniej trwały makijaż

Na tłustej lub skłonnej do przetłuszczania się skórze makijaż trzyma się krócej, trzeba zatem zapewnić sobie jej zmatowienie. Można to zrobić na różne sposoby: zastosować matujący krem pod makijaż, matującą bazę, czy też postawić na matujące kosmetyki do makijażu – podkład i puder. W przypadkach silnie przetłuszczającej się skóry można zastosować różne opcje jednocześnie, ale też nie można z tym przesadzić. Zbyt silne zmatowienie wysuszy skórę, co sprawi, że, broniąc się przed tym, przetłuści się ona jeszcze mocniej. Nakładając takie preparaty, warto pamiętać o wszystkich miejscach, także powiekach czy okolicach pod brwiami. Dobrym rozwiązaniem jest także stosowanie bibułek matujących, na przykład w czasie imprezy. Pozwalają one uniknąć zwarzenia się podkładu.

Makijażowe triki

Osoby zastanawiające się, jak przedłużyć trwałość makijażu, mogą też spróbować innych rozwiązań, jak:

– odciśnięcie pomalowanych ust w chusteczkę i pokrycie ich kolejną warstwą szminki – zwiększy to trwałość makijażu ust,

– używanie konturówki do ust – zapobiegnie rozmazywaniu się pomadki czy błyszczyka,

– oprószenie powiek podkładem – przedłuży trwałość cieni,

– spryskanie umalowanej twarzy wodą termalną.

Kiedy zaś potrzebne jest zaawansowane działanie, bo na przykład szykuje się wielogodzinna impreza, można zakupić w drogerii specjalny preparat – utrwalacz makijażu. Ma on postać sprayu, którym spryskuje się całą, umalowaną twarz, znacznie wydłużając trwałość wszystkich zastosowanych kosmetyków.