cincoterra.pl

Zdrowy styl życia

Jaki stanik do odkrytych pleców
Moda

Jaki stanik do odkrytych pleców?

Klasyczne biustonosze nie zawsze sprawdzają się dobrze, szczególnie wtedy, gdy chce się założyć sukienkę lub bluzkę mocno odsłaniającą plecy. Takie kreacje wieczorowe czy letnie nie wyglądają atrakcyjnie jeśli wystaje spod nich bielizna, nawet najpiękniejsza, przy czym jej pokazywanie uznawane jest za mało eleganckie. Jaką zatem bieliznę wybrać, by zapewnić sobie odpowiedni wygląd kiedy nie można całkiem zrezygnować z biustonosza?

Specjalny stanik do odkrytych pleców

Ponieważ kreacje mocno odsłaniające plecy są bardzo efektowne i przez to nie wychodzą z mody, producenci bielizny wychodzą naprzeciw potrzebom kobiet stawiających na takie stroje. W sprzedaży można zatem znaleźć specjalne biustonosze, które pozwalają zachować komfort, a jednocześnie elegancki wygląd. Można postawić na przykład na stanik, który ma cały tył wykonany z przezroczystego silikonu, jak również ramiączka. Takie rozwiązanie gwarantuje dyskretny wygląd, zwłaszcza z daleka. Z bliska silikon co prawda jest widoczny, ale nie razi tak mocno jak zwykła bielizna.
Kiedy zaś chce się czegoś jeszcze bardziej dyskretnego, można wybrać jeszcze bardziej „specjalny” wariant: biustonosz mający zapięcie na brzuchu. Na plecach, w ich dolnej części, znajduje się pasek, który nie jest widoczny w tego rodzaju strojach. Jest to też rozwiązanie gwarantujące pełną wygodę.

Inne rozwiązania

Gdy z jakiegoś powodu powyższe opcje nie są odpowiednie, można sięgnąć po jeszcze inne warianty biustonoszy dopasowane do szczególnych potrzeb. Świetnie sprawdzą się zwłaszcza silikonowe miseczki, które dają jeszcze więcej możliwości, gdyż nie mają w ogóle tylnego zapięcia ani też ramiączek. Przykleja się je do skóry, od dołu ku górze, dzięki czemu skutecznie podnoszą i podtrzymują biust. W sprzedaży znaleźć można warianty w postaci substytutu stanika, czyli z połączonymi miseczkami, jak również stanik, na który składają się niezależnie od siebie miseczki. Ta pierwsza opcja szczególnie dobrze sprawdzi się, gdy chce się również osiągnąć efekt wymodelowania biustu – zebrania piersi do siebie. Taki rezultat zapewniają zwłaszcza miseczki połączone na wzór gorsetu. Miseczki bez łączeń zapewniają jednak jeszcze więcej dyskrecji – świetnie sprawdzą się również do kreacji, które mają seksowny dekolt do pępka – takie rozwiązania również są bardzo modne.

Alternatywa

Dostępne jest jeszcze inne rozwiązanie – plastry podtrzymujące biust, które sprawdzą się w każdym przypadku, w którym wymienione opcje nie okażą się najlepszym wyjściem. Wybierać można wśród plastrów podtrzymujących biust od góry lub od dołu.