cincoterra.pl

Zdrowy styl życia

Soda oczyszczona na oparzenia i inne przypadłości
Lifestyle

Soda oczyszczona na oparzenia i inne przypadłości

Pomaga utrzymać dom w czystości, sprawdza się jako naturalny kosmetyk oraz środek do pieczenia ciast. Soda oczyszczona to uniwersalne wsparcie, które świetnie sprawdzi się w każdym domu. A co warto wiedzieć na temat leczniczych właściwości sody?

Czym jest soda oczyszczona?

Soda oczyszczona to nic innego, jak wodorowęglan sodu – substancja chemiczna, która świetnie sprawdza się jako naturalny kosmetyk (np. przy problemach z nieświeżym oddechem czy żółtymi zębami), jak i środek czystości, z powodzeniem wykorzystywany do walki z poważniejszymi zabrudzeniami w kuchni. Z substancji tej z powodzeniem korzysta też przemysł spożywczy oraz medycyna – szczególnie ta naturalna. W jakich sytuacjach można skorzystać z leczniczych właściwości sody oczyszczonej?

Soda oczyszczona w walce z oparzeniami

Fakt, że soda skutecznie oczyszcza, jest z powodzeniem wykorzystywany w walce o piękną skórę. Soda pomaga m.in. w walce z grzybicą oraz łagodniejszymi poparzeniami. W tych sytuacjach najważniejsze jest złuszczające właściwości sody oczyszczonej, a także jej skuteczność w walce z bakteriami oraz stanami zapalnymi. Aby soda jeszcze skutecznej złuszczała martwy naskórek, wystarczy ją połączyć z wodą. Powstaje dzięki temu pasta, która w wielu przypadkach może uratować nas przed poważnymi problemami. Jakimi? Na przykład niechcianymi pamiątkami po poparzeniach.

Jak z niej korzystać przy poparzeniu? Sporo zależy od tego, jak wielki fragment skóry został uszkodzony. W wielu przypadkach wystarczy nałożyć na ranę pastę, w skład której wchodzi woda oraz soda oczyszczona Na oparzenia o większych rozmiarach, np. na spalone przez słońce plecy, lepsza będzie kąpiel z dodatkiem sody. W takiej wodzie należy moczyć poparzone miejsce przez mniej więcej pół godziny, po czym skórę należy dokładnie spłukać zimną wodą. Warto pamiętać, że z sody można korzystać tylko w chwili, gdy oparzenia nie są zbyt poważne i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia.

Jak jeszcze soda pomaga w walce o zdrowie?

Z sody można korzystać przy problemach z oparzeniami, można też po nią sięgać w chwili, gdy chcemy oczyścić organizm z toksyn lub skutecznie rozprawić się z niestrawnością. Soda oczyszczona świetnie sprawdzi się też przy przeziębieniu, a przygotowane z niej płukanki pozwolą złagodzić ból gardła. Z sody można też korzystać przy ukąszeniach owadów, a kąpiele z jej dodatkiem mogą się okazać rewelacyjnym wsparciem dla osób walczących z infekcjami dróg moczowych. Jest to zatem jeden z najbardziej uniwersalnych środków, który warto mieć zawsze pod ręką.