cincoterra.pl

Zdrowy styl życia

Najlepsze perfumy - czyli jakie?
Lifestyle

Najlepsze perfumy – czyli jakie?

Na rynku znaleźć można ogromny wybór zapachów dla kobiet i mężczyzn, przy czym szczególnie rozbudowana jest oczywiście oferta dla kobiet. Dostępne są perfumy domów mody, sygnowane nazwiskami gwiazd, jakie znaleźć można w każdej drogerii, jak i znacznie tańsze zapachy, na przykład odpowiedniki znanych perfum czy „no name”. Które warto wybierać?

Jakość warta swej ceny

Oczywiście jeśli tylko warto sobie na to pozwolić, warto zainwestować w zapach znanej, cenionej marki. Najlepsze perfumy to perfumy markowe. Nieprawdą jest stwierdzenie, że w ich przypadku płaci się tylko za markę, ponieważ do produkcji takich kosmetyków używa się wysokiej jakości składnikom, jakim składniki ze znacznie tańszych preparatów nie są w stanie dorównać. To właśnie dzięki nim zapachy są nie tylko piękne (choć jest to kwestia gustu), ale też trwałe, a przede wszystkim – złożone. Rozwijają się, najpierw uwalniając nuty głowy, potem serca, a na końcu – podstawy. Tanie perfumy nie posiadają tej cechy, są płaskie i dzięki temu najłatwiej można poznać na przykład podróbki czy inne tanie zapachy. Poza tym często po jakimś czasie zaczynają one pachnieć nie do końca przyjemnie, podczas gdy w markowych zapachach to właśnie baza nieraz jest najpiękniejsza. Złożonym aromatem można jednak rozkoszować się wiele godzin, stale odkrywając w nim nowe nuty.

Co z zamiennikami?

Nie mogąc pozwolić sobie na zakup markowych perfum, nie chcąc wydawać tyle pieniędzy czy też pragnąć zaoszczędzić kosztowny zapach na specjalne okazje, wiele osób zastanawia się nad zakupem zamiennika. Takich produktów jest w sprzedaży bardzo wiele, są one oferowane na bazarkach, jak i w sklepach internetowych o imponującej stronie graficznej. Jeśli chce się kupić taki produkt, to na pewno lepiej będzie wybrać go w takim miejscu niż w przypadkowym, na przykład gdzieś na ulicy. Oczywiście sprzedawane w przypadkowych miejscach zamienniki są dużo tańsze, ale zwykle są też bardzo kiepskiej jakości.

Poza tym, wybierając takie produkty, trzeba liczyć się z tym, że nie zawsze są one faktycznie podobne do pierwowzorów. Oczywiście jeśli będzie się mieć szczęście, zapach będzie naprawdę do złudzenia przypominał oryginał (ale na pewno będzie płaski i mniej trwały), w wielu przypadkach jednak nie mają one wiele wspólnego z pierwowzorami. Mając to na uwadze, większość osób wychodzi z założenia, że lepiej jest kupić zwykłe perfumy innych marek, tańsze niż takie produkty, tym bardziej, że ceny zapachów, na przykład w drogeriach, są bardzo zróżnicowane.