cincoterra.pl

Zdrowy styl życia

Czy warto stosować peeling skóry głowy?
Zdrowie

Czy warto stosować peeling skóry głowy?

O zasadności wykonywanie systematycznego peelingu całego ciała oraz skóry twarzy wie każda kobieta, ale czy wszystkie panie wykonują ten zabieg w przypadku skóry głowy? Z pewnością nie, a zdecydowanie warto to robić. Dlaczego?

Niezbędne złuszczenie martwego naskórka

Podobnie jak skóra w każdym innym miejscu ciała, również skalp, czyli skóra głowy, potrzebuje złuszczenia martwych komórek skóry. Jeśli nie zadba się o to, mogą pojawić się drobinki złuszczonej skóry wyglądające jak łupież, ale nie to jest największym problemem. Gromadzenie się na skórze martwych komórek, w każdym przypadku, utrudnia jej wchłanianie składników odżywczych zawartych w stosowanych kosmetykach. Na uwadze muszą to więc szczególnie mieć osoby, którym zależy na odżywieniu włosów i skóry głowy i w tym celu stosują na przykład wcierki. Jeszcze ważniejszy jest zaś fakt, że ograniczana w ten sposób skóra jest też gorzej natleniona, gdyż jej pory zostają zaczopowane. Gorsze natlenienie cebulek i mieszków to zaś gorszy wzrost włosów, a nawet możliwość ich wypadania i zahamowania porostu. Takie kłopoty często są wykrywane podczas specjalistycznego badania trychologicznego, rzadziej dermatologicznego, z użyciem specjalnego mikroskopu.
Nadmiar martwych komórek to też zatkanie ujść gruczołów łojowych, co może skutkować wzmożonym przetłuszczaniem się skóry głowy oraz włosów, a nawet zapaleniem mieszków włosowych.

Jak wykonać peeling?

Najlepszym sposobem na złuszczenie martwego naskórka skalpu będzie zastosowanie specjalnego produktu. Peelingi do skóry głowy są coraz lepiej dostępne w drogeriach i nie kosztują dużo, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę fakt, że tego rodzaju zabiegów nie ma potrzeby wykonywać często. Sam zabieg wykonuje się zaś tak samo jak każdy inny peeling – należy energicznie masować skórę głowy z użyciem preparatu, a następnie spłukać.

Na jakie skutki można liczyć?

Gdy będzie się systematycznie wykonywać peeling skóry głowy efekty będą doskonałe oraz wieloaspektowe. Złuszczona skóra skuteczniej wchłania składniki odżywcze, a cebulki zostają lepiej natlenione, co skutkuje wzmocnieniem włosów oraz ich lepszym porostem. Sam zabieg również ma wielkie znaczenie – poprawia ukrwienie, a więc odżywienie i natlenienie cebulek i mieszków. Sprzyja również opróżnieniu gruczołów łojowych, dzięki czemu włosy mogą mniej się przetłuszczać. W znacznym stopniu pozwala to też ograniczyć łupież oraz cieszyć się uczuciem czystej skóry oraz świeżości. Jest to też ważne dla profilaktyki wypadania włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *