cincoterra.pl

Zdrowy styl życia

Laminowanie - świetny sposób na piękne włosy
Uroda

Laminowanie – świetny sposób na piękne włosy

Nie trzeba odwiedzać fryzjera, by dobrze zadbać o swoje włosy, a nawet doraźnie je upiększyć – w ramach jednego zabiegu. Wystarczy na przykład poszperać w sieci, by dowiedzieć się, jak można sprawić, że włosy będą pięknie błyszczeć, zyskają nawilżenie oraz staną się sprężyste. Najlepszym i najszybszym sposobem na to jest ich laminowanie.

Na czym polega ten zabieg?

Laminowanie kojarzy się szczególnie z zabezpieczaniem powierzchni, na przykład papieru, poprzez powleczenie ich specjalną powłoką przypominającą folię. W przypadku zabiegu na włosy jest to podobne zjawisko – polega na powleczeniu włosów swojego rodzaju filmem, dzięki czemu stają się one piękniejsze, a także odporniejsze na niekorzystne czynniki.
Na fali popularności tego zabiegu, zrodzonej zwłaszcza w blogosferze, wśród tzw. włosomaniaczek, wielu producentów kosmetyków postanowiło stworzyć kosmetyki do laminowania. Dostępne są na przykład maski w saszetkach, wystarczające do wykonania jednego zabiegu. Nie trzeba jednak wybierać się do drogerii, by przetestować tę metodę, gdyż z powodzeniem można ją przeprowadzić, korzystając z produktu, jaki często ma się w swojej kuchni – żelatyny. Wystarczy rozmieszać jej łyżkę w 1/3 szklanki gorącej wody, aż do rozpuszczenia, a następnie, po lekkim przestudzeniu, połączyć roztwór z dowolną maską lub odżywką. Taką mieszankę, która będzie szybko gęstnieć, należy nałożyć na wilgotne włosy po umyciu, zabezpieczyć folią lub czepkiem, a następnie, w celu zachowania ciepła, założyć na głowę ręcznik.

Jakie efekty?

Po 45 minutach laminat należy zmyć, korzystając z ciepłej wody. Czego można spodziewać się po wysuszeniu pasm? Prezentujące laminowanie włosów opinie są zgodne co do tego, że włosy po takim zabiegu stają się sprężyste, zdrowsze, lepiej nawilżone, a, co najważniejsze, pięknie błyszczą, dzięki czemu prezentują się jeszcze zdrowiej. Jest to zatem szybki sposób na upiększenie włosów, w dodatku bardzo tani, łatwy do zastosowania oraz nieuciążliwy. Co więcej, zabieg ten zabezpiecza włosy przed wpływem szkodliwych czynników, warto zatem stosować go także jako element profilaktyki zniszczeń.

O tym warto pamiętać

Metoda ta wiąże się z dostarczeniem włosów dużych ilości protein, w związku z czym należy pamiętać o kilku kwestiach. Włosy nie lubią protein w nadmiarze, a często w ogóle za nimi nie przepadają, więc dla części osób metoda ta może nie być odpowiednia – zauważyć można to po sianowatym wyglądzie włosów i ich przesuszeniu. Z tego samego powodu zabiegu tego nie można nadużywać – nie powinno się stosować go częściej niż co kilka tygodni.