cincoterra.pl

Zdrowy styl życia

Najlepsze koktajle na cerę
Zdrowie

Najlepsze koktajle na cerę

Kto nie chciałby mieć lśniącej i promiennej skóry? Wszyscy szukamy sposobów, aby uzyskać piękną i nieskazitelną cerę, stosując komercyjne produkty kosmetyczne zawierające chemikalia. Wystawienie skóry na działanie tych produktów może przynieść szybkie rezultaty, ale w końcu odbije się na naszej skórze. Może przyspieszyć starzenie się skóry i pozbawić ją naturalnego blasku. Co więc możesz zrobić, aby mimo wszystko uzyskać promienną cerę?

Odpowiednia dieta nie tylko pomaga zachować zdrowie od wewnątrz, ale także od zewnątrz. Szczególnie spożywanie koktajli warzywnych i owocowych jest jednym z najskuteczniejszych i najszybszych sposobów na zdrową skórę. Oto najlepsze koktajle na cerę, które pomogą nadać skórze blask.

Koktajle dla promiennej skóry

Większość warzyw i owoców zawiera błonnik i inne niezbędne składniki odżywcze, które pomagają wypłukać toksyny, które wpływają na ogólny stan skóry i włosów. Zawierają również przeciwutleniacze, które hamują wzrost i działanie wolnych rodników w organizmie, które są odpowiedzialne za niszczenie komórek organizmu.

Koktajl z marchwi i buraków

Sok z marchwi i buraków to jeden z najlepszych eliksirów piękna. Burak jest bogaty w niezbędne składniki odżywcze, w tym potas, cynk, żelazo, kwas foliowy, mangan i witaminę C, z których wszystkie znane są z oczyszczania krwi, co dodatkowo zapewnia promienną skórę. Marchew zawiera witaminę A, która zwalcza trądzik, zmarszczki i nierówny koloryt skóry. Poza tym sok jest bogaty w błonnik, który ułatwia ruchy jelit i wydalanie, oczyszczając w ten sposób żołądek.

Koktajl z ogórka

Podczas gdy maseczki na twarz z ogórków mogą zdziałać cuda dla skóry, sok z ogórka może również pomóc w nawilżeniu skóry, zwiększając jej elastyczność i blask. Obecność kwasu askorbinowego i kawowego pomaga zapobiegać zatrzymywaniu wody w organizmie, co powoduje, że twarz wygląda na opuchniętą.

Świeży sok pomidorowy

Pomidor jest pełen przeciwutleniaczy, które pomagają zmniejszyć oznaki przedwczesnego starzenia, takie jak zmarszczki, dzięki czemu Twoja skóra wygląda świeżo i młodo. Pomidory pomagają w zwężaniu porów i redukcji sebum. Wypicie szklanki soku pomidorowego to zdecydowanie jeden z najlepszych sposobów na promienną skórę.

Koktajl z granatów

Granat ma zdolność oczyszczania krwi, co dodatkowo pomaga w odżywieniu skóry i nadaniu jej blasku. Ma również właściwości przeciwstarzeniowe, które pomagają w odnowie komórek, co prowadzi do młodej i pięknej skóry.

Koktajl ze szpinaku

Soki z zielonych warzyw liściastych mogą nie smakować wybornie, ale są niezwykle korzystne dla Twojej skóry. Mówi się, że sok ze szpinaku jest bogaty w żelazo i witaminę K, które są niezbędne do uzyskania nieskazitelnej skóry. Te warzywa zawierają również witaminę C, E i mangan, które są przeciwutleniaczami chroniącymi skórę przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki.