cincoterra.pl

Zdrowy styl życia

Jak dbać o sztuczne rzęsy, by służyły jak najdłużej?
Zdrowie

Jak dbać o sztuczne rzęsy, by służyły jak najdłużej?

Duże zainteresowanie przedłużaniem i zagęszczaniem rzęs powoduje, że na rynku stale pojawiają się nowe, udoskonalone metody. Pozwalają one zniwelować problem naturalnie mało imponującej oprawy oczu i uzyskać piękne wachlarzyki. Niezależnie jednak od zastosowanej metody, kluczowe dla tego, by cieszyć się długo ich nienagannym, pięknym wyglądem, jest odpowiednie postępowanie z nimi tuż po zabiegu oraz przez cały okres noszenia. O czym należy pamiętać?

Po zabiegu – wskazana ostrożność

Kosmetyczka wykonująca zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs zawsze informuje swoją klientkę na temat sposobu postępowania z włoskami. Bardzo ważne są zwłaszcza dwie pierwsze doby poza zabiegu, w czasie których klej się wiąże. Jeśli w tym czasie będzie się postępować nieodpowiednio, na przykład pocierać oczy czy je moczyć, bardzo prawdopodobne, że rzęsy po prostu odpadną i nie można wówczas mieć pretensji do kosmetyczki, a jedynie do siebie. Istotne jest też, by nie malować ani nie rozczesywać rzęs, a także najlepiej ich nie dotykać. Idealnie byłoby także nie spać na brzuchu lub boku, wciskając twarz w poduszkę – przynajmniej na początku, ale osoby śpiące na wznak mogą liczyć na lepsze efekty w całym okresie noszenia doczepianych rzęs.

Specjalna pielęgnacja

Kiedy już wiadomo, czego nie robić, trzeba też wiedzieć, jak dbać o przedłużane rzęsy. Konieczna jest oczywiście ich higiena. Nie można jednak nadmiernie moczyć oczu ani samych rzęs, warto zatem zachować ostrożność podczas brania prysznica, mycia głowy czy kąpieli w akwenach wodnych. Podczas mycia należy używać minimalną ilość wody czy specjalnego płynu, na przykład micelarnego (bez substancji tłustych w składzie), używając patyczka kosmetycznego – wacik na pewno nie sprawdzi się dobrze. Warto też co jakiś czas rozczesywać rzęsy, robiąc to bardzo ostrożnie za pomocą specjalnego grzebyka – dostarczyć powinna go kosmetyczka wykonująca zabieg.

Co z malowaniem?

Sztucznych rzęs zwykle się nie maluje, zresztą nie ma takiej potrzeby, a przy tym trzeba zachować ostrożność, malując włoski na dolnej powiece (tych się nie przedłuża ani nie zagęszcza). Najlepiej, by tusz nie miał w składzie tłustych substancji. Co istotne, nie powinno się ich używać nawet w przypadku okolic oczu – lepiej unikać tłustych podkładów i korektorów. Czasami znaleźć można tusze dedykowane specjalnie do sztucznych rzęs, a stosując je i zmywając, trzeba zachować daleko idącą ostrożność, by nie powodować wypadania włosków.
Zdecydowanie niewskazane jest zaś używanie zalotki, która może włoski zwyczajnie połamać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *