cincoterra.pl

Zdrowy styl życia

Zdrowie

Kosmetyczka do samolotu – co zabrać ze sobą w podróż?

Jeśli planujemy zmieścić nasze rzeczy na upragniony wyjazd do bagażu podręcznego, musimy się dobrze zastanowić, co zabrać, a z czego zrezygnować. Podobnie rzecz się ma z kosmetykami. Warto wiedzieć, jakie reguły obowiązują podczas odprawy i czego trzeba przestrzegać, aby nasza podróż nie rozpoczęła się od wyrzucenia ulubionych skarbów kosmetycznych do kosza.

Zasady dotyczące pakowania kosmetyków

Do bagażu podręcznego możemy zabrać kosmetyki o łącznej pojemności 1l. Każdy produkt należy przelać do przezroczystych pojemniczków, które bez trudu znajdziemy w drogerii. Pojemność pojemniczków została jasno określona – nie może przekraczać 100ml. Co więcej, pojemniczek wypełniony do połowy liczy się jak jego cała pojemność. Jeśli planujemy zabrać ze sobą jedynie odrobinę kremu lub balsamu, to zamiast buteleczek warto wybrać zakręcane słoiczki, które dostaniemy o pojemności, np. 10ml, 30ml lub 50ml. Wszystkie produkty należy umieścić w przezroczystej kosmetyczce lub w woreczku. Podczas kontroli bezpieczeństwa koniecznym będzie pokazanie naszego pakunku z kosmetykami, dlatego pakując swój bagaż podręczny warto umieścić kosmetyczkę w łatwo dostępnym miejscu. Na jednego podróżnego przypada jedna kosmetyczka do samolotu.

Jakie kosmetyki spakować?

Jeśli wybieramy się do miejsca, w którym bez trudu znajdziemy sklep lub drogerię, to nie ma potrzeby zabierać całej zawartości swojej łazienki. Poza tym należy pamiętać o ograniczeniu – nasza kosmetyczka może pomieścić jedynie 1l kosmetyków. Wybór produktów kosmetycznych zależy przede wszystkim od ilości dni, jakie spędzimy na wyjeździe oraz od warunków atmosferycznych. Latem koniecznym jest zabranie ze sobą kremu z filtrem. Lecąc do krajów, w których klimat jest znacznie cieplejszy niż w Polsce posmarowanie się kremem z ochronnym SPF może być już konieczne zaraz po wyjściu z samolotu. W chłodniejsze rejony przyda się ochrona przed wiatrem i dobrze nawilżająca pomadka. Wiele firm wydało swoje kultowe produkty w mini wersjach, warto poszukać mniejszego opakowania swojego ulubionego kosmetyku, aby nie musieć go przelewać do małych pojemniczków. Na krótkich wyjazdach najpotrzebniejsze będą: pasta do zębów, szampon, odżywka do włosów, żel pod prysznic, krem do twarzy, płyn do demakijażu, balsam. W celu oszczędności warto wybrać produkty 2 w 1, np. żel, którym umyjemy zarówno ciało, jak i włosy. Dobrze ograniczyć się do jednego produktu do danej części ciała, kilka maseczek oraz różnego rodzaju peelingi mogą spokojnie zostać w łazience i nie zajmować nam niepotrzebnie miejsca.