cincoterra.pl

Zdrowy styl życia

Szczotka do makijażu - czy klasyczne pędzle odejdą w zapomnienie?
Moda

Szczotka do makijażu – czy klasyczne pędzle odejdą w zapomnienie?

Gdy owalne pędzle do makijażu weszły na rynek, każdy spoglądał na nie nieco podejrzliwym okiem. Wyglądem kompletnie nie przypominają zwyczajnych pędzli, które jakby nie patrzeć, całkiem nieźle sprawdzają się w nakładaniu makijażu. Czy w takim razie warto zainwestować w szczotki do makijażu? Czy są lepsze od zwykłych pędzli? Sprawdźmy czy są warte zakupu.

Do czego służą pędzle owalne?

Szczotka do makijażu charakteryzuje się przede wszystkim bardzo gęstym włosiem i jego zbitą formą. Dość szybko zyskała całkiem spore grono fanów. Dlaczego? Otóż pędzle te działają bardzo szybko i skutecznie, a jest to niezwykle ważne, szczególnie przy porannym makijażu, który nakładamy spiesząc się do pracy. Szczotki przede wszystkim ułatwiają blendowanie kosmetyków. Jest to świetny produkt dla kobiet, które nie mają czasu na na spędzanie wielu godzin przed lustrem w celu wykonania makijażu idealnego. Pędzle owalne to produkt, który można polecić również dziewczynom rozpoczynającym przygodę z makijażem, ponieważ dzięki niemu podkład nakłada się o wiele łatwiej, a twarz wygląda bardzo naturalnie.

Rodzaje szczotek do makijażu

Tak samo jak mamy na rynku przeróżne rodzaje pędzli do makijażu, również w szczotkach można przebierać. Różnica polega przede wszystkim na szerokości włosia. Największe owalne szczotki charakteryzują się zazwyczaj szerokością około 5 cm i służą przede wszystkim do aplikacji podkładu i pudru. Duża powierzchnia szczotki równa się szybkiemu nałożeniu kosmetyków. Trochę mniejsza szczotka sprawdzi się podczas konturowania twarzy, czyli przy nakładaniu bronzera oraz różu. Pędzle owalne o szerokości 3 cm zapewniają nieco większą precyzję, więc z łatwością posłużą do nałożenia korektora. Najmniejsze szczotki to te z szerokością włosia około 0,5 cm. Będą one idealne do nałożenia cieni na powiekach. Niektóre pędzle są nieco bardziej podłużne i sprawdzą się przy makijażu brwi.

Gadżet dla każdego

Szczotka do makijaży to gadżet, który powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety. Produkt, który pozwoli nałożyć makijaż w sposób szybki i naturalny może okazać się zbawienny, gdy bardzo się spieszymy. Nie trzeba od razu inwestować w cały zestaw pędzli, na początek można pokusić o kupno największego i najmniejszego pędzla, by przekonać się w jaki sposób działa. Szczotki sprawiają, że makijaż wygląda naprawdę naturalne, na twarzy nie pozostają żadne smugi czy plamy, które pojawiają się często podczas nakładania go palcami. Taki mały gadżet, a może się tak bardzo przysłużyć.