cincoterra.pl

Zdrowy styl życia

Szminka a pomadka - jaka jest różnica?
Uroda

Szminka a pomadka – jaka jest różnica?

Makijaż w dzisiejszych czasach stał już się pewnego rodzaju sztuką. Upiększanie poprzez kosmetyki rozwija się z dnia na dzień. Nie da się ukryć, że każda kobieta chce się czuć pięknie i zjawiskowo, a makijaż jest jednym z czynników, który właśnie tę kobiecość podkreśli. Nie da się ukryć, że jego podstawą od zawsze było i będzie podkreślenie ust, czy to szminką, czy też pomadką. Właśnie to uzupełnia make-up i nadaje całości wyrazistości. Jaka jest więc różnica między tymi kosmetykami?

Właściwości pomadki

Czym właściwie jest pomadka? Jest to przede wszystkim kosmetyk, który ma za zadanie chronić nasze usta przed wysychaniem i pierzchnięciem. Posiada w sobie substancje, które nawilżają, a przy tym ma także dużo witamin, które sprawiają, że nasze usta będą wyglądać pięknie. Można ją stosować zawsze, jednak przydaje się ona zwłaszcza zimą, kiedy nasze usta są bardziej narażone na wysychanie. Mimo, że nie nadają one ustom koloru, to zawierają liczne właściwości pielęgnacyjne, co wiąże się z faktem, że jest to kosmetyk przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Pomadki można oczywiście używać także latem. Wiele z nich zapewnia ochronę przed wysoką temperaturą i promieniami UV. Istnieją także tak zwane pomadki hydro, czyli silnie nawilżające, które sprawdzą się wtedy, gdy dużo czasu spędzamy w klimatyzowanych pomieszczeniach lub są duże upały. Inne zastosowanie pomadki, to również wykorzystanie jej jako bazy pod makijaż. Nie da się więc ukryć, że kosmetyk ten ma wiele zalet i pozytywnych właściwości.

Szminka- co to takiego?

To właśnie ten kosmetyk uważany jest za atrybut kobiecości, który dopełnia cały makijaż i sprawia, że make-up jest zdecydowanie bardziej efektywny. Służy do podkreślenia ust i nadania im koloru. Jest wiele rodzajów szminek, od matowych po te nadające naszym ustom blasku. To, jaki rodzaj wybrać jest sprawą jak najbardziej indywidualną. Jej odcień oraz kolor powinien być dobrany przede wszystkim pod porę dnia oraz okazję, na którą jest wykonywany. Wyraźne kolory, typu burgund, czy czerwień są mile widziane raczej wieczorową porą. W dzień warto postawić na nieco jaśniejsze barwy, takie jak beże oraz jasne róże. Kolor szminki dobiera się także pod całość makijażu. Warto zwrócić również uwagę na odcień naszych oczu, tak, by jak najbardziej podkreślić ich piękno.

Szminka a pomadka- co wybrać?

Wybór ten w całości zależy od kwestii indywidualnych. Zdecydowanie warto jednak używać zarówno jednego, jak i drugiego kosmetyku, ponieważ pielęgnacja jest tak samo ważna, jak i nadanie ustom koloru. Dobrze używać pomadki, jako bazy pod szminkę. Sprawi to, że usta będą jeszcze piękniejsze, a przy tym delikatne i subtelne.